Meditasyon
Meditasyon

Meditasyon

Kazdağı Turizm tatil konseptleri ile günlük uygulanan, yapılan ve öğretilen meditasyon çeşitleri:

Sağlık Meditasyonu, Aydınlanma Meditasyonu, Şükür Meditasyonu, Sevgi Meditasyonu, Aşk Meditasyonu, Bolluk ve Servet Meditasyonu, Korkulardan arınma meditasyonu, Bağımlılıklardan kurtulma meditasyonu, Gençleşme Meditasyonu ve Yaratıcı İmgeleme, Dilek, Niyet Meditasyonları

Meditasyon çok eskilere dayanan bir tekniktir. Ve birçok kültürde varlığını sürdürmektedir. Önceleri Doğu’ ya has bir yöntem olan meditasyon modernize edilerek günümüz insanlarının kolayca uygulayabileceği hale getirilmiştir.
Meditasyon, basitçe zihnimize doğru şeyleri düşünmeyi öğretmenin bir yoludur. Bedeni ve zihni sakinleştirerek iç gücümüzle temasa geçebilmemizi sağlar. Meditasyonun gerilimi azalttığı, hatırlama ve öğrenme yeteneğini geliştirdiği, enerjiyi ve iç sakinliği arttırdığı yapılan deneyler sonucu birçok kez ispatlanmıştır. Sistemli ve düzenli bir şekilde yapıldığı takdirde başarılı sonuçlarına kısa bir sürede ulaşabilirsiniz.

Düşüncelerden özgür olmak, düşüncelerden arınmak Meditasyon’un ta kendisidir. Düşünceleri kendi akışına bırakmak ve onları seyretmek, bu gözlem ki zihnin faaliyetini yavaşlatır. Meditasyon’un başta gelen amacı içsel yaşamımızın farkına varıp, onunla iletişim kurmaktır. Nihai amaç, hayatın ve bilincin kaynağına ulaşmaktır.
Başka neresi Kazdağı Turizm’in sağladığı tatil konseptleri ile Kazdağları oksijeniyle, doğayla baş başa şelaleler altında ve göletlerde meditasyon yapmaktan ve öğrenmekten daha güzel daha uygun bir yer olabilir ki?

İnsan, bilmediklerinin esiridir, bildiklerinin ise efendisidir ve içimizde her ne zayıflık varsa onu keşfederek ve onun nedenlerini, işleyiş biçimlerini anlarsak ve sadece bu bilmek dahi onu yenmemiz demektir. Zihin sükûnet bulduğunda kendimizi saf tanık halimizle görüp, tanırız. Meditasyon’un amacı, insanı tembellikten, huzursuzluktan ve hareketsiz kalmaktan tamamen kurtarır. Meditasyon ile elde edilen yüksek bilinç, insana sonsuz bir mutluluk ve huzur verir, fiziksel bedenin kontrol altına alınmasıdır. Meditasyon sırasında tüm duyu ve hareket organlarının susturulması ve çevrede tam bir sessizliğin olması gereklidir. Meditasyon fiziksel enerjinin ruhsal enerjiye dönüştürülmesi ve ruhsal enerjinin ise kozmik bilinçte kullanılmasıdır. Zihinsel güçle kendi hâkimiyetini kazanmaktır ve kendine iyilikle hükmetmektir, yön vermektir!

Meditasyon yapan kişilerin çok kısa bir süre içersinde hareket edebilme kapasiteleri artıyor ve kolay hareket edebilir hale geliyorlar. Ayrıca sağlık problemleri azalıyor ve kendilerini hem düşünce ve hem de beden olarak daha iyi hissediyorlar. Örneğin, tiroid kanseri olan birinde stres azaldığı için ağrıları geçiyor, tansiyonda düzelme görülüyor, bel, boyun ve diz problemlerinin daha azaldığı ve daha kolay hareket edebildikleri ve kilo verdikleri görülüyor, en önemlileri de kendinize karşı özgüven, öz değer, öz saygı artıyor.

 

ETKİNLİKLER

01 AĞUSTOS VE 11 AĞUSTOS GİRİŞLİ  21 GÜNDE 10 KİLO VERME
01 AĞUSTOS VE 11 AĞUSTOS GİRİŞLİ 21 GÜNDE 10 KİLO VERME
  • 16.11.2017
ETKİNLİK DETAYI İÇİN TIKLAYIN
31 Temmuz girişli 20 AĞUSTOS  çıkışlı 21 günde % 10 KİLO VERME PROGRAMI
31 Temmuz girişli 20 AĞUSTOS çıkışlı 21 günde % 10 KİLO VERME PROGRAMI
  • 22.02.2018
ETKİNLİK DETAYI İÇİN TIKLAYIN