Feng Shui
Feng Shui

Feng Shui

Kazdağları Sağlık ve Mutluluk Kampları tatil konseptleri ile Feng Shui öğretileri ve eğitimleri verilmektedir ve derslerimiz otel kamp ve tesislerimizde konaklamalı ve uygulamalı olarak yapılmaktadır.

Kazdağı Turizm Tatil konseptlerimizden Terapi tatili ya da Kişisel Gelişim Tatili seçeneklerinden herhangi birini seçerek Feng Shui dünyasının sihirlerini ve gizemlerini öğrenmiş olacak ve hayatınızı yeniden şekillendireceksiniz.

7 günlük Feng Shui eğitim veya terapisi tatilinden satın alarak tesisimizdeki nefes egzersizleri, doğa yürüyüşleri, yoga, Tibet egzersizleri, sağlıklı organik beslenme ve öğretileri gibi günlük aktivite ve etkinliklerden de sınırsız faydalanıyorsunuz. Ayrıca kalmak istediğiniz süre boyunca almak isteyebileceğiniz diğer Karma Temizliği, NLP, Çakra açma gibi terapi ve eğitimlerden de faydalanabilirsiniz. Kombine Yaşam Paketi ve kampanyalı, indirimli seçeneklerimiz için lütfen danışınız.

Kazdağı Turizm 7 günlük Feng Shui öğretileri günlük program içeriği:

1.gün: Feng Shui nedir, nerelerde kullanılır, faydaları nelerdir bilinçlenmek

2.gün: Feng Shui ile eşini bulmak, sevgiliyle aşkını alevlendirmek

3. gün: Feng Shui ile Para Kazanma Sanatı ve Bolluğu çekmek

4.gün: Feng Shui ile kariyerde zirve nasıl yapılır?

5.gün: Feng Shui ile gelen Sağlık

6.gün: Feng Shui hayat felsefei nasıl yaşanılır?

7.gün: Feng Shui uygulamaları

Neden Feng Shui ?

Çin’de “Feng Shui” bir öğreti değil, yaşamlarının ta kendisidir.

Çince de Feng, rüzgar; Shui, su anlamına gelir. Bu iki doğal olgu, madde dünyasındaki enerji kutuplarını temsil eder. Nitekim yeryüzü, zıt kutuplardaki enerjilerin birbirlerine olan ilişkilerinden doğan etkileşimler sonucu şekillenir. Çinliler, binlerce yıl süren gözlemleri sonucunda; evlerini ve çevrelerini, karşıt enerjilerin rahatça akabileceği bir biçimde düzenleyip, eşyalarını bu enerji akışını engellemeyecek biçimde yerleştirmeyi öğrenmişler ve ortaya “Feng Shui” çıkmıştır.

Çince’de “Çi (Chi)”, yaşam enerjisi anlamına gelir. Hintliler aynı kavramı “Prana”, Japonlar “Ki”, Mısırlılar “Ka”, Sufiler “Nefes”… olarak adlandırmışlardır. Yaşam enerjiniz, engelsiz aktığı sürece, hayatınız harikadır; ama bir blokajla karşılaştığında çeşitli sorunlar baş göstermeye başlar. (Mesela bedensel hastalıklarımız gibi.) “Feng Shui” de amaç, Çi’nin -deyim yerindeyse- kaymak gibi akması ve yaşamlarımızı dolu dolu hale getirmesidir. Çi’niz ne kadar doluysa yaşantınız o kadar verimli, olumlu mutlu ve üretkendir. Bu enerji, çeşitli toplumların “batıl” inancı değil; artık Batılı bilim adamlarının çeşitli aletler vasıtasıyla ölçebildikleri ve gözlemleyebildikleri, yaşamlarımızın temel kaynağını oluşturan bir enerjidir. Nitekim doğu öğretilerinin hepsinin temelinde, bu enerji akışının düzgün olmasını sağlamak yatmaktadır. Reiki ile bu akışı engelleyen blokajları çözmeye ve sorunu şifalandırmayı amaçlarsınız; akupunkturda vücuttaki çeşitli noktaları iğneler vasıtasıyla uyararak bu akış sağlanmaya çalışılır; yoga çeşitli asanalar (duruşlar) ile bu akımı arttırmayı hedefler… Bu ve benzeri çalışmalar, bedensel akış üzerine yoğunlaşırken; Feng Shui çevresel akış üzerine çalışmaktadır.

 

Feng Shui uygulamaları, doğadaki seslerin, dalgaların, deniz manzarasının, su ve toprakla temasın bizleri rahatlaması gibidir. Bazen ne kadar dinlenirsek dinlenelim kendimizi çok enerjik hissedemeyiz, Sabahları düşük enerjiyle uyanırız. Feng Shui dünyası tam da bu konularda bizlere kılavuzluk etmek üzere çıkar karşımıza. Bu dünya, yaşamın bize sunduğu tüm nimetlerden payımıza düşen maksimum faydayı elde etmek için, kendi doğamıza dönmek, yaradılışımızdan getirdiğimiz özelliklerimizi keşfetmek ve bunları geliştirecek bize en uygun mekanları hazırlamak için bizlere rehberlik eder.

Feng Shui hem mekanın enerjilerini düzenler ve dengeler hem “, doğa ile insan arasında bir denge ve uyum yaratmayı sağlar. Hem doğaya hem de kendilerine yabancılaşan metropol insanlarına dinginliği, huzuru ve rahatı yeniden anımsatmakta ve yaşatmaktadır.

Feng Shui doğa ve insan arasındaki enerji etkileşimini dengeleyen, yaşam enerjimizi düzene sokan, kişilerin bulunduğu ortamları daha yaşanılası kılan estetik bir sanattır.

Feng Shui, enerjinin çok hızlı ya da çok yavaş değil; ideal ve rahat akmasını düzenlemekte, olumlu enerjiyi geliştirmenin yöntemlerini göstermektedir.

Güneş girmeyen eve doktor girer.” denir ya; Feng Shui giren mekana da düşük enerji ve karamsarlık girmez. Çünkü eşyalardan ve evdeki renklerden aldığınız enerji buna izin vermeyecektir. 

 

 

ETKİNLİKLER

01 AĞUSTOS VE 11 AĞUSTOS GİRİŞLİ  21 GÜNDE 10 KİLO VERME
01 AĞUSTOS VE 11 AĞUSTOS GİRİŞLİ 21 GÜNDE 10 KİLO VERME
  • 16.11.2017
ETKİNLİK DETAYI İÇİN TIKLAYIN
31 Temmuz girişli 20 AĞUSTOS  çıkışlı 21 günde % 10 KİLO VERME PROGRAMI
31 Temmuz girişli 20 AĞUSTOS çıkışlı 21 günde % 10 KİLO VERME PROGRAMI
  • 22.02.2018
ETKİNLİK DETAYI İÇİN TIKLAYIN