21 günde Sağlığına Kavuşma Sağlık Kurları
21 günde Sağlığına Kavuşma Sağlık Kurları

21 günde Sağlığına Kavuşma Sağlık Kurları

Kazdağı Turizm Sağlık Kurları

Kazdağları oksijeni ve şifasıyla Astım’ı ve kronik hastalıkları yenme ve sağlığına kavuşma tatili 21 günlük , 41 günlük ve 2 aylık kurlarla yapılmaktadır.  Kazdağları şifasından, havasından, suyundan faydalanma ve uzmanlarca spor ve sağlık hizmetleriyle destekleyerek yapılmaktadır. Saf Oksijen doğal terapisi, Şifalı Termal su tedavi, Ruhsal terapiler, nefes terapileri, tibet hücre yenileme terapileri, nefes farkındalığı, sağlıklı beslenme ile destek ve günlük şifa çalışmalarıyla uygulanmaktadır.

 

Kimler faydalanabilir?

Astım , kronik astım, Kua, koah hastalığı: ve tüm nefes rahatsızlıkları ve Akciğer ile bağlantılı olan tüm problemler

Radyasyon hastaları, şeker, tansiyon, gizli şeker, insülin direnci, panik atak, kalp rahatsızlıkları, siroz, akciğer ve karaciğer rahatsızlıkları, tüm mide rahatsızlıkları ve kronik ağrılar, ve tüm deri hastalıkları, sedef , egzama gibi rahatsızlıklar

Ameliyat sonrası, kalp rahatsızlığı ve benzeri, mide ameliyatı veya benzeri tüm ameliyat sonrası şifalanma ve iyileşme ihtiyacında olanlar,

TERMAL SULARIN FAYDALARI

 

Hastalıkların, stresin ve yaşlanma korkusunun arttığı günümüzde doğal şifalı sıcak sular birçok hastalığı iyileştirici özelliğinin yanında gençlik, güzellik ve anti-aging (yaşlanmayı geciktirici) uygulamalarıyla oldukça rağbet görmektedir ve şifa sağlamaktadır. Bu talep yoğunluğunun asıl önemli nedeni eşsiz mineral kompozisyonuyla termal şifalı sularıdır. Dünyanın farklı bölgelerinde binlerce sıcak su kaynağı bulunmakla birlikte, her sıcak su termal su değildir ve şifa sağlayamaz! Bu demektir ki doğal şifalı su kaynakları her geçen gün dünya insanlığı için daha da büyük önem taşıyacak ve her geçen gün kaynakların bulunduğu yerler paha biçilmez değere ulaşacak. Tesisimizde termal sıcak su terapilerinin yanında, tuz odası, buhar banyosu, sauna,sağlık spor hizmetleri  doktor kontrollü olarak verilmektedir.

 

KAPLICANIN ETKİLERİ NASIL OLUŞUR?

Kaplıcanın tedavi edici etkisi iki ana mekanizma ile açıklanır:

Biyokimyasal-Spesifik etki; su içinde bulunan erimiş mineral ve gazların deri yoluyla emilmesi sonucu vücut metabolizmasında değişikliklere sebep olmaları,

Termal-Nonspesifik etki; suyun sıcaklığı ve çevre faktörlerin etkisi ile kan dolaşımının artması, metabolizmanın hızlanması, sinir sisteminin ve hormonal sistemlerin uyarılması.

 

KAS-İSKELET SİSTEMİ HASTALIKLARINDA KAPLICANIN YERİ NEDİR

Kireçlenmeler, İltihabi romatizmalar, Yumuşak doku romatizmaları, Mekanik bel ve boyun problemleri, Çalışma şart ve ortamına bağlı gelişen ağrılı durumlar, Ortopedik problemler; kırık sekelleri, ameliyat sertlikleri yan etkileri, Spor yaralanmaları, düşmeler, yırtılmalar, sakatlanmalar, Kas hastalıkları, sinirsel hasarlara bağlı problemler.


T.C.Sağlık Bakanlığı Termal Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 'nün vermiş olduğu raporda;

Banyo uygulamaları şeklinde;

* Ortopedik ve nörolojik sekellerin rehabilitasyonunda tamamlayıcı tedavisinde,

* Romatizmal hastalıklar

* Siyatik, bel-boyun fıtığı, kireçlenme

* Dolaşım sistemi hastalıkları ve sedasyon (ruhi rahatlatma) özelliği

* Nörolojik rehabilitasyon gerektiren hastalıklar

* Ameliyat sonrası tutukluk ve sertliklerin giderilmesi

* Kadın hastalıkları

* Stres ve strese bağlı tüm hastalıkların rehabilitasyonu

* Uykusuzluk ve yorgunluklar

* Saç, tırnak ve derideki hücrelerin canlanması

* Cilt ve deri hastalıkları

* Kırıkların alçılarının alınmasını müteakip gelişen kontraktürlerin giderilmesi

* Adele spazmlarının giderilmesi

* Gut hastalığı, Nevralji, nevrit, Artrozlar, Kolit hastalıklarının tedavisi
İçme suyu uygulamaları şeklinde kullanılarak;

* Üst gastrointestinal sistemin fonksiyonel bozukluklarında,

* Mide ve yemek borusu rahatsızlıklarında

* Kemik erimesinde, ürolithiasisde ve kalsiyum ihtiyacının tamamlayıcı tedavi unsuru olarak kullanılabileceği belirtilmiştir.

Suyun içinde bulunan minerallerin cilde günlük temasıyla:

* cildi yumuşatma,

* Gözenekleri açma,

* Selülit ve çatlak tedavisi ve toparlama etkisi

* Antiseptik tesiri ile akne ve sivilceleri yok etme

* Kırışıklıkları giderme, siğilleri absorbe etme özellikleri bulunmaktadır.
 

TAVSİYELER - Uygulanabilecek kur süresi: 10-20 dakikalık banyo olmak üzere, 10-15 gün.- Sıcak-soğuk–sıcak banyo uygulaması ile şok tedavi yapılabilir.- Tüm uygulamalardan evvel doktor kontrolümüzden geçmeniz gerekmektedir.

Kazdağı Turizm Sağlık Tatili konsepti ile 21 günlük paket ve iyileşme kurlarıyla Şifa Turizmi sunarak, eski sağlığınıza kavuşturuyor. Tıbbın kesin teşhis koyduğu ve imkansız gördüğü durumlarda bile alternatif tıp ile hastalıkları yenmenize vesile oluyor. Kazdağları’ndaki dağda 1000 rakımda böylesi bir oksijenle tek konaklama yeri. Alternatifsiz bir yer. WHO (World Health Organization) yani Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyadaki 2. en saf ve temiz oksijen deposu Kazdağları zirvesi. Ve oksijenin nefesteki etkisi ve nefesin de beyne giden etkisindeki ve bununla bağlantılı tüm organların ve hayati fonksiyonların çalışmasındaki görünen mucize diye adlandırdığımız gerçekler Kazdağı Turizm otellerindeki sağlık kurları ile kendiliğinden oluyor ve bir iyileşme pınarı gibi işliyor. Bunun yanında uygulanan iyileştirme yöntemleri gözlem altında kayıt altında tutuluyor. İşte, burada bu 40 hektar orman arazisindeki Tabiat parkının içindeki otelde, misafirlerimizi konaklatarak, tertemiz oksijen havasını solumalarını, ameliyat sonrası iyileşmelerini hızlandırmayı ve alternatif tıp yöntemlerini de ekleyerek, doğada şifa bularak hızlı iyileşme sürecine girmelerine ortam sağlıyoruz ve bu konuda gerekli tüm desteği sunuyoruz.

Şifa Turizmi ile alışagelmiş tedavi metotlarının yanında, hastaların kendi kendilerine iyileşme ve iyileştirme potansiyelini göstermek amacıyla , insan bedeninin üstün bir bilinç ve enerji sistemi ile her türlü kronik ya da diğer sonradan olma hastalıkları iyileştirebileceğine inanıyoruz. Böylesine eşsiz bir doğada Kaz dağlarında yaşayarak kalacağınız 1 hafta ya da 21 günün hücrelerdeki yenilenme sürecini desteklemesiyle mucizelere ve bedeninizdeki farklılıklara bizzat şahit olacaksınız.

Kazdağı Turizm Sağlık Paketi konseptlerimiz ve sağlık kurlarımız ile otelimizde yenebileceğiniz ana hastalıklar:


Astım , kronik astım, Kua, koah hastalığı: ve tüm nefes rahatsızlıkları ve Akciğer ile bağlantılı olan tüm problemler hava , nefes yoluyla tedavi edilebileceğinden Kazdağları oksijeni birçok doktora göre de bu hastalığın gerçek ve kalıcı şifasıdır. Burada uygulanan nefes terapileri ve doğa ile baş başa yürüyüşler ve enerjitik parazit temizlikleriyle ve bu konuda uygulanacak ruhsal ve bedensel  sağlık öğreti ve uygulamaları ile beyne yepyeni bir bakış açısı kazandırılıyor ve beynin odak noktası hastalık üzerine düşünmekten uzaklaştırarak iyileşmeye ve yeniden rahat nefes almaya yönlendiriliyor.

Bu süreçte elbette hastalığın ve hastalığı tetikleyen ana sebeplere de inilerek tüm bunlar iyileşme sürecinde size destek oluyor ve tüm hastalıklarınız buradan döndüğünüzde vedalaşmış oluyorsunuz.

Radyasyon hastaları, şeker, tansiyon, gizli şeker, insülin direnci, panik atak, kalp rahatsızlıkları, siroz, akciğer ve karaciğer rahatsızlıkları, tüm mide rahatsızlıkları ve kronik ağrılar, ve tüm deri hastalıkları, sedef , egzama gibi rahatsızlıklar da dahil hepsinin tedavisi 21 günlük kurlarla, gerekli görüldüğünde uzatarak , yeni test sonuçları alındıktan sonraki raporlara da bakılarak iyileşme ve hastalığın tedavisi sağlanıyor.

Alternatif tıp tedavi yöntemleri olarak da ilgilenenler Terapi Tatili paketimizdeki şifasal terapilerden de faydalanabilirler.

21 günde Sağlığına Kavuşma Sağlık Kurları Günlük Program:

09:00 Hoşsohbet Kahvaltı ( Katılım ve Güzel Konuşmak, Güzel Muhabbet açmak mecburi) - Yemek Söyleşileri ( Yemekte neler konuşulur, nasıl hareket edilir, nasıl yenilir, en sağlıklı beslenme alışkanlıkları,yemek nasıl bir seramoni'ye çevrilir?
09:30 Renkli Sohbetler ( Hergün farklı bir Tema)
10:00 Doğa Yürüyüşü (Kazdağlarında farklı parkurlar, şelale , traverten, deniz, orman, nehir, vadi, kanyon keşif turları ve geziler- kumanyalar yanımızda- öğlen molası piknik tadında)
13:30: Su- SPA-Şımartılma Saati ( Termal Havuz- Açık Havuz Yüzme ve Güneşlenme, Tuz odası- Buhar Odası- Şok Odası- Arınma Odası )

15:00 Pilates ile incelme ( Sinerji Pilatesi/ Eşli yada İkili Pilates / Eğlence Pilatesi)
16:00 Yoga Eğitim ve Uygulamaları
17:00 Nefes egzersizleri be Haloterapik Nefes Çalışmaları ile Niyet Çalışması Meditasyon Vizüalizasyon Uygulamaları
17:30 Coffee Break ara öğün  ve Serbest Zaman
18:00 (Voleybol / Badminton oyunları) isteyenlere de Sauna, Türk Hamamı
19:00 Akşam Yemeği ( Seramoni Şeklinde Özel Saat Uygulamaları / Süpriz Menüler ve Süpriz Katılımlar) ve Sosyalleşme ve Renkli Sohbetler
20:00 Serbest Zaman'a geçiş (isteyenlere tavla, okey , kağıt oyunları, isteyenlere kitap okuma köşesi veya odalarda dinlenme veya alternatif akşam aktiviteleri)

BAŞVURU YAP

Bu paketimiz için başvuruda bulunmak için lütfen aşağıdaki formu doldurun. Sizi hemen arayalım.